Wat als mijn ESTA verloopt terwijl ik in Amerika ben?

Een ESTA is geen visum. Een ESTA is een reistoestemming om naar Amerika te mogen reizen. Dat houdt in dat deze bij vertrek naar de Verenigde Staten wordt gecontroleerd. Dit gaat op het paspoortnummer. Wanneer het paspoort wordt gescand door de beveiligingsbeambten of de medewerkers van de incheckbalie wordt de ESTA vanzelf zichtbaar. Zonder ESTA kunt u dus ook niet inchecken of op een vervoermiddel stappen dat naar Amerika gaat. Maar wat als de ESTA niet gedurende het gehele verblijf geldig is, is dat een probleem? Moet de ESTA ook op de terugreis nog geldig zijn?

Het is geen enkel probleem dat de ESTA reistoestemming verloopt gedurende uw reis. Omdat het slechts een reistoestemming is om naar Amerika te mogen reizen, hoeft deze alleen geldig te zijn op het moment van de reis. Wanneer u dus al in Amerika bent terwijl de ESTA verloopt, dan is dit geen enkel probleem. U kunt zonder problemen Amerika uitreizen.

Tip: vraag uw ESTA aan via Visumland.