Hoe vaak mag met een ESTA naar Amerika?

De ESTA is twee jaar geldig vanaf de dag van aanvraag of tot het paspoort verloopt. De reis mag maximaal 90 dagen duren. Maar zijn er verder nog beperkingen aan hoe vaak met dezelfde ESTA kan worden gereisd? En wat voor periode moet er tussen twee verschillende reizen naar Amerika zitten? Mag je even uitreizen naar een naastliggend land, en daarna weer Amerika binnen reizen?

Het is aan de beambte ter plaatse om te beoordelen of u weer naar binnen mag reizen (dat mag bijvoorbeeld niet wanneer ze vermoeden dat u werk zoekt of wilt gaan studeren). U mag dus meerdere keren met dezelfde ESTA naar Amerika reizen, maar er moet een redelijke tijd verstrijken tussen twee bezoeken, zodat de CBP-beambte niet de indruk krijgt dat u er permanent probeert te wonen. Er is geen vereiste ingesteld voor de lengte van de tussenperiode tussen twee bezoeken. U bent dus geheel afhankelijk van de beoordeling van de ambtenaar ter plaatse. Amerika staat daarin bekend als zeer streng.

Een ESTA kunt u eenvoudig via Visumland aanvragen.